Zmarł Lucjan Korszek

4 lipca w wieku 82 lat zmarł były Prezes ZO PZM we Wrocławiu, wieloletni zawodnik oraz działacz – Lucjan Korszek.

Karierę sportową rozpoczął w 1958 roku, kiedy zapisał się do wrocławskiej Sparty. W 1959r. uzyskał licencję uprawniającą do startów, między innymi w: motocrossie, enduro czy trialu. Startował w zawodach motocyklowych w latach 1959 – 1979.

Społeczną pracę na rzecz wrocławskiego klubu rozpoczął w 1961r. pełniąc funkcję kierownika trasy i kierownika zawodów. W 1968r. uzyskał licencję kierownika zawodów motocyklowych i żużlowych. W 1969r. uzyskał międzynarodową licencję kierownika zawodów motocyklowych, a w 1970r. – żużlowych.

W klubie przez wiele lat był niezastąpionym działaczem sportowym. Pełnił wiele funkcji, z prezesem włącznie. Kierował wrocławskim klubem w trudnych momentach. Od 1970r. współtworzył wszystkie zawody żużlowe rozgrywane we Wrocławiu, a także motocyklowe na Dolnym Śląsku.

W latach 1987-2013 – przez pięć kadencji był Prezesem ZO PZM we Wrocławiu oraz członkiem ZG PZM. 

W 2015r. został Honorowym Prezesem ZO PZM.

Lucjan Korszek był osobą bardzo oddaną sportom motorowym. Otrzymał złote, srebrne i brązowe odznaki „Zasłużony dla Polskiego Związku Motorowego” oraz „Zasłużony dla Kultury Fizycznej”. W 1994 roku za długoletnią sportową działalność otrzymał z rąk prezydenta Lecha Wałęsy „Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski”.

Informujemy, że pogrzeb Lucjana Korszka odbędzie się 10.07.2021r. o godz. 13:10 na Cmentarzu Osobowickim – ul. Osobowicka 59 we Wrocławiu.

Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny oraz przyjaciół.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s